ייעוץ מימוני

מימון פרויקט הנדל״ן שלכם, הן ביחס לרכישת הנכס והן בקשר לתשלומי הבניה, המיסים וההיטלים, שכר טרחת יועצים או תשלומים אחרים, הוא אחד הדברים החשובים והמשמעותיים ביותר בעסקת נדל"ן, ועם זאת, אחד המורכבים.

שאלות רבות מתעוררות בנוגע למימון – כמה הון עצמי יושקע בפרויקט ומה שיעור המימון הראוי, מהם התזמון והשלביות המתאימים לנטילת המימון, מהם מקורות המימון הבנקאיים והחוץ בנקאיים האפשריים, כיצד להשיג את תנאי המימון האופטימליים בנסיבות העניין, איך לוודא שההסכמים המשפטיים עליהם אנו חותמים מול המוסדות הפיננסיים אכן שומרים על האינטרסים שלנו, ועוד סוגיות מימוניות ומשפטיות רבות, עליהן אנו בקבוצת מילר נותנים מענה מקצועי..

קבוצת מילר ייעוץ והשקעות | בית השקעות לנדל"ן

בחינת חלופות מימון

בבואנו לבצע עסקת נדל"ן, מומלץ לבחון את קשת החלופות השונות לנטילת מימון, החל משימוש בהון עצמי, קבלת מתנה או הלוואה מבני משפחה, נטילת הלוואות מבנקים או מוסדות פיננסיים אחרים כנגד שעבוד נכס בבעלות הלווה או קרובו, גיוס כספים מהלוואות בין חברתיות, קרנות מימון ומקורות חוץ בנקאיים אחרים, הלוואות בערבות מדינה ועוד. אנו בקבוצת מילר, נסייע לכם לבחון את חלופות המימון שלכם ונבדוק יחד עמכם מהיכן ניתן וכדאי לגייס את ההון הדרוש לכם על מנת להוציא לפועל את עסקת הנדל״ן שלכם.

קבוצת מילר ייעוץ והשקעות | בית השקעות לנדל"ן

ייעוץ בהלוואות ומשכנתאות

לקיחת הלוואת משכנתא היא צעד שילווה אותנו במשך שנים רבות ולכן חשוב שהמשכנתא שניקח היום תתאים לנו גם מחר. קיימים יתרונות רבים בהיוועצות עם מומחי מימון מקצועיים, אשר בקיאים בעולם הפיננסי ובשינויים התדירים החלים בו, בהבדלים בין מאפייני המוסדות הפיננסיים השונים ובתנאי המימון המוצעים בהם, ובדרכי ההתמודדות עם עסקאות מאתגרות בהיבט הפיננסי או המשפטי. קבלת ליווי מקיף בתהליך נטילת המימון יבטיח לכם בניית תמהיל נכון ומאוזן עבורכם על בסיס אנליזה של כל הנתונים האישיים שלכם, הן לטווח הקצר והן לטווח הארוך, יקל עליכם את הטיפול בבירוקרטיה הרבה הכרוכה בנטילת המימון, יחסוך לכם עשרות אלפי שקלים ולעיתים אף מאות אלפי שקלים במהלך חיי ההלוואה, ואף עשוי לגרום להבדל שבין כשלון עסקה לבין הצלחתה.

קבוצת מילר ייעוץ והשקעות | בית השקעות לנדל"ן
קבוצת מילר ייעוץ והשקעות | בית השקעות לנדל"ן

בדיקת הסכמי מימון

כחלק מתהליך נטילת ההלוואה, תדרשו לחתום על מסמכים משפטיים מורכבים למול הגוף המממן. לפני שאתם חותמים על מסמכים אלו, אשר יש להם השלכות כספיות ומשפטיות לטווח ארוך, מומלץ להיעזר בעו"ד ויועץ פיננסי, אשר יוודא שההיבטים המסחריים שהוסכמו הוטמעו במסמכי המימון בצורה נכונה וכן שלא נטלתם הצהרות והתחייבויות שאינן נכונות עבורכם או שהאינטרסים הראויים שלכם מוגנים בהם. יתכן שתופתעו לשמוע כי גם בחוזים הנערכים על ידי מוסדות פיננסיים גדולים כמו בנקים או חברות ביטוח, ניתן וצריך במקרים המתאימים להוסיף, להוריד או לשנות סעיפים משפטיים במסמכי המימון אשר אינם מתאימים לעסקה שלכם או שעלולים לחשוף אתכם להפרות ולתביעות.

קבוצת מילר ייעוץ והשקעות | בית השקעות לנדל"ן

הלוואות בין קרובי משפחה

אם אתם מלווים או לווים כסף מבן משפחה, חשוב שתערכו הסכם הלוואה מפורט ובכתב. הסכם כאמור ימנע אי הבנות בין הצדדים להסכם ובין בני המשפחה המורחבת, לרבות יורשים עתידיים ובני זוג קיימים או פוטנציאליים, כך שתוכלו לשמור על הלכידות המשפחתית גם בטווח הארוך, במיוחד כאשר כספים ונכסים מעורבים בדבר. בין ההיבטים שיש לעגן בהסכמים אלו – גובה ההלוואה, האם מדובר בהלוואה או מתנה, תנאי ההלוואה (ריבית, הפרשי הצמדה ועוד), מועד הפירעון, בטוחות, עילות לפירעון מוקדם ועוד. לאור ניסיוננו המצטבר הרב, אנו בקבוצת מילר מקפידים לטפל בעניינים משפחתיים במקצועיות, בשקיפות ובמידה רבה של רגישות, כפי שמתבקש בנסיבות העניין.

קבוצת מילר ייעוץ והשקעות | בית השקעות לנדל"ן
קבוצת מילר ייעוץ והשקעות | בית השקעות לנדל"ן

ליווי בהליכי מחזור / מימון מחדש

לקחתם בעבר הלוואת משכנתא ובינתיים חלו לא מעט שינויים בחיים שלכם, לרבות בהכנסות ובהוצאות השוטפות שלכם ובתנאי המימון בשוק. לכן, מדי תקופה מומלץ לבדוק את תנאי הלוואת המשכנתא הקיימת למול תנאי המימון בשוק ולבחון האם ישנה כדאיות כלכלית או אחרת לביצוע הליכי מחזור או לקיחת מימון מחדש, לפירעון מוקדם חלקי או מלא, או לעריכת שינויים בתנאי ההלוואה. ישנם מקרים שבהם מחזור הלוואת משכנתא יכול לחסוך עשרות ואף מאות אלפי שקלים בהחזרי ההלוואה. אנו נשמח ללוות אתכם בתהליך בדיקת הכדאיות למחזור ההלוואה, מציאת חלופת המימון המיטבית עבורכם תוך התאמת התמהיל שלה למצב הפיננסי העכשווי שלכם, וטיפול בבירוקרטיה הרבה הכרוכה בתהליך למענכם.